#rozwiązaniafinansowedlafirm

Kredyt dla wspólnot

Twoja wspólnota mieszkaniowa planuje remont lub modernizację budynku? Weź kredyt inwestycyjny dla wspólnot mieszkaniowych!

Kredyt dla wspólnot mieszkaniowych jest oferowany przez wiele banków i instytucji finansowych. Takie kredyty mają na celu pokrycie kosztów związanych z modernizacją, remontem, czy modernizacją budynków oraz infrastruktury wspólnej w budynkach mieszkalnych. Przy zaciąganiu kredytu dla wspólnoty mieszkaniowej pamiętaj, aby skonsultować się z zarządcą budynku, który pomoże w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji oraz zbierze podpisy mieszkańców.

Wymagania, jakie musi spełnić wspólnota mieszkaniowa, aby otrzymać kredyt, zależą od instytucji finansowej, z której będzie ona pochodziła. Zwykle banki wymagają przedstawienia wiarygodnych dokumentów potwierdzających zarządzanie budynkiem oraz udokumentowanie źródła dochodu, np. z czynszów od mieszkańców.

Warunki

- Kwota kredytu do 2 600 000 zł,
- Brak konieczności wkładu własnego przy kredycie do 1 mln zł,
- Okres kredytowania nawet do 20 lat,
- Oprocentowanie zmienne lub stało-zmienne możliwość skorzystania ze stałego oprocentowania kredytu przez okres 60 miesięcy lub 120 miesięcy,
- Premia BGK do 31% kosztów przedsięwzięcia.

Cel

WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA

Premia termomodernizacyjna
- 26% kosztów przedsięwzięcia termomodernizacyjnego,
- 31% kosztów przedsięwzięcia termomodernizacyjnego wraz z montażem odnawialnych źródeł energii (OZE), dodatkowe wsparcie w wysokości 50% kosztów wzmocnienia budynku wielkopłytowego przy realizacji termomodernizacji budynków z tzw. "wielkiej płyty" wraz z ich wzmocnieniem.

Premia remontowa
- 25% kosztów przedsięwzięcia remontowego.

Jak wygląda współpraca z afimo?

Strona internetowa

Swoją podróż po realizacji celu rozpoczynasz odwiedzenia naszej strony internetowej.

Konsultacje

Następnie wypełniasz formularz lub skontaktujesz się z nami telefonicznie i umówisz na darmowe konsultacje.

Oferta

Podczas spotkania ustalimy Twoją zdolność kredytową i przedstawię wstępne oferty dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości.

Wniosek

Na przedstawione przez nas oferty złożysz z naszą pomocą wnioski kredytowe. Później oczekujemy na decyzję instytucji finansowych w sprawie Twojego kredytu.

Umowa

Po otrzymaniu decyzji kredytowej zapraszamy na spotkanie podczas,  którego omówimy elementy umowy. Następnie umówimy się jej podpisanie w banku. 

Pieniądze na koncie

Po podpisaniu umowy możesz spodziewać się środków finansowych na swoim koncie w ciągu nawet kilku godzin.

Umów się na konsultację