#rozwiązaniafinansowedlafirm

Kredyt inwestycyjny

Planujesz realizację inwestycji? Przedstaw nam swój pomysł, a my z kredytem inwestycyjnym, pomożemy ci zrealizować Twoje 
przedsięwzięcie.
Kredyt inwestycyjny – to pieniądze na rozwój firmy. Wymaga zazwyczaj zabezpieczenia pod postacią zastawu, przewłaszczenia czy hipoteki na przedmiocie inwestycji. W zależności od oferty banku, kredyt inwestycyjny pozwala na finansowanie do 100% wysokości nakładów inwestycyjnych, choć czasem trzeba się liczyć z koniecznością przygotowania wkładu własnego na poziomie od 10 do 20 procent wartości inwestycji. Kredyt pod zastaw nieruchomości z gwarancją de minimis udzieloną przez BGK, jeśli masz jednoosobową działalność od min 12 mc. Kredyt inwestycyjny udzielany jest z długim okresem kredytowania. Ważnym aspektem jest fakt, iż środki mogą być wypłacone jednorazowo lub po realizacji poszczególnych etapów inwestycji w transzach

Warunki

- Zakup/ budowa siedziba firmy,
- Maksymalna kwota 5 mln,
- Okres kredytowania do 15 lat,
- Marża banku od 2,5%,
- Możliwość przeniesienia kredytu z innego banku.

Cel

Jeśli spółka z o.o. chce skutecznie zaciągnąć kredyt w banku, musi spełnić szereg warunków. Przede wszystkim składa wniosek, a szanse na jego pozytywne rozpatrzenie będzie mieć zaś wówczas, gdy:
- wykaże uzyskiwanie wysokich obrotów; nie ma wysokich strat z prowadzonej działalności gospodarczej;
- nie zalega z opłacaniem składek w ZUS-ie oraz podatków w urzędzie skarbowym;
- ma dobrą historię kredytowania;
- przedstawi wystarczające, solidne zabezpieczenie spłaty kredytu;
- ma odpowiedni staż działalności min 18 mc.

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

To zależy, jeżeli bank zabezpieczy się na innej nieruchomości to kredyt zostanie wypłacony w jednej transzy lub jak kupujemy gotową nieruchomość np. siedzibę firmy. Jeżeli będziemy budować to bank będzie wypłacał kredyt w transzach.

Jak wygląda współpraca z afimo?

Strona internetowa

Swoją podróż po realizacji celu rozpoczynasz odwiedzenia naszej strony internetowej.

Konsultacje

Następnie wypełniasz formularz lub skontaktujesz się z nami telefonicznie i umówisz na darmowe konsultacje.

Oferta

Podczas spotkania ustalimy Twoją zdolność kredytową i przedstawię wstępne oferty dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości.

Wniosek

Na przedstawione przez nas oferty złożysz z naszą pomocą wnioski kredytowe. Później oczekujemy na decyzję instytucji finansowych w sprawie Twojego kredytu.

Umowa

Po otrzymaniu decyzji kredytowej zapraszamy na spotkanie podczas,  którego omówimy elementy umowy. Następnie umówimy się jej podpisanie w banku. 

Pieniądze na koncie

Po podpisaniu umowy możesz spodziewać się środków finansowych na swoim koncie w ciągu nawet kilku godzin.

Umów się na konsultację