Zaznacz stronę

FAQ Kredyt Hipoteczny

1.Co to wibor?

Wibor jest to średnia stopa oprocentowania pożyczek na rynku międzybankowym, czyli stawką po jakiej banki pożyczają sobie wzajemnie pieniądze. Wysokość wiboru zależy od poziomu stóp procentowych ustalanych przez bank centralny.

2.Czy bez posiadania nieruchomości można zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Tak.Istnieje taka możliwość. Można skorzystać z tzw. użyczenia hipoteki osoby trzeciej tzn bank zabezpieczy się na nieruchomości nie będącej  własnością kredytobiorcy

3.Czy pożyczka hipoteczna może być przeznaczona na dowolny cel?

Pożyczka hipoteczna służy sfinansowania dowolnych potrzeb, takich jak zakup samochodu, edukacja, wyposażenie mieszkanie, podróże.

Bank nie rozlicza tego, na jaki cel i w jakim czasie pieniądze te zostaną wydane. W praktyce banki zastrzegają sobie, że pieniądze nie mogą być przeznaczone na finansowanie działalności gospodarczej.

4.Czy kredyt mieszkaniowy można wcześniej spłacić ?

Tak.Wcześniejsza spłata kredytu mieszkaniowego jest możliwa w dowolnym momencie. Bank może za to pobrać jednak opłatę, a jej wielkość jest określona  w umowie kredytowej.Często wcześniejsza spłata jest bezpłatna.

5. Czy można sprzedać nieruchomość obciążoną kredytem?

Tak.W takiej sytuacje jest specjalny proces, który pozwala wykreślić hipoteki z księgi wieczystej.Najbezpieczniejszą formą jest najpierw wypłata kredytu przeznaczonego na spłatę kredytu zbywcy bezpośrednio na konto spłaty tego kredytu, a po otrzymaniu zaświadczenia o jego całkowitej spłacie i zgody na wykreślenie kredytu pozostałą cześć na konto zbywcy.

6.Ile trwa procedura uzyskania kredytu?

Czas oczekiwania na decyzję zależy od obciążenia procesu w danym banku- może to być od kilku dni do nawet ponad miesiąca. Do tego należy doliczyć czas na skompletowaniu wniosku kredytowego- dokumentów dotyczących dochodów i nieruchomości. Decyzja kredytowa jest przedstawieniem oferty banku czy i na jakich warunkach udzieli kredytu.Po akceptacji decyzji kredytowej i ewentualnym dostarczenium dodatkowych dokumentów jakie wskaże analityk jest przygotowywana umowa kredytowa.Po podpisaniu  umowy kredytowej , na rynku wtórnym możemy podpisać akt notarialny w którym określimy termin wpłaty i nr konta zbywcy.

FAQ kredyt Gotówkowy

1.Czy podczas konsolidacji można dostać dodatkową gotówkę

Tak. oprócz kwoty potrzebnej na spłatę zadłużeń pochodzących z innych banków można wnioskować o gotówkę na inny cel. Może to być np. remont, zakup samochodu, wakacje , zakup sprzętu agd/rtv

2.Ile trwa procedura uzyskania kredytu?

Czas oczekiwania na decyzją zależy od kwoty wnioskowanej- jaką chcemy pożyczyć. Decyzję możemy uzyskać w 15 min a czasem kilka dni.
Należy wziąć pod uwagę czas niezbędny do na skompletowanie dokumentów, czas akceptacje dokumentów w banku.

3.Czy kredyt gotówkowy można wcześniej spłacić?

Wcześniejsza spłata jest możliwa w dowolnym momencie w większości banków jest bezpłatna.Spłaca się sam kapitał bez odsetek.

FAQ Kredyt Firmowy

1. Kto może otrzymać kredyt firmowy?

Kredyty firmowe sa adresowane do firm od jednoosobowych działalności do społek zo.o. Najważniejsze kryterium to brak opóźnień w spłacie aktualnych zobowiązań oraz prowadzenie działaności od 12 mc dla jednoosobowych działalności oraz 24 dla społek zo.o.

2.Rodzaje kredytów firmowych?

Kredyty moge być : obrotowe, inwestycyjne, finansowanie bieżącej działalności.

3. Jakie są limity kredytów.

Kredyty dla spółek powyżej 200 000 banki proszą o dodatkowe zabezpieczenie w postaci poręczenia cywilnego oraz na nieruchomości.Kredyt dla jednoosobowej działalności ma kwota bez zabezpieczenia to 500 000.

4. Czy można otrzymać kredyt jeżeli mam stratę za poprzedni rok?

Tak. pod warunkiem że strata nie przekracza 10% przychodu za poprzedni rok

5. Firma ma zalgłości w ZUS lub US, czy może otrzymać finansowanie?

Tak. są banki które akceptują układy ratalne z ZUS lub US. NIeco droższym rozwiązaniem jest kredyt
na spłatę UZS i US jest to droższe rozwiązanie.

Kontakt

Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub e-mail:

Maciej Pawlak
ul. Zygmunta Krasińskiego 29/9
40-019 Katowice

tel.: 784 007 824

maciej.pawlak@afimo.pl

wyrażam zgodę

5 + 7 =