Zaznacz stronę

Faktoring niepełny w AFIMO Katowice

 

Proponowany przez nas faktoring niepełny w Katowicach to usługa skierowana głównie do tych przedsiębiorstw, którym zależy na wcześniejszym dostępie do gotówki z tytułu wystawionych faktur, gdy uregulowanie ich przez kontrahentów raczej nie budzi wątpliwości. Ten rodzaj finansowania (nazywany również faktoringiem z regresem) nie wiąże się więc z przenoszeniem ryzyka związanego z niewypłacalnością kontrahenta na faktora. W praktyce polecamy go przede wszystkim firmom, które mają zaufanie do swoich odbiorców np. ze względu na wieloletnią współpracę.

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu z regresem w AFIMO?

 

W przypadku tego świadczenia możesz liczyć na szereg korzyści – przede wszystkim bardzo szybki dostęp do gotówki z tytułu wystawionych faktur, co niemal od razu przełoży się na poprawę płynności finansowej Twojej firmy. Zaletą jest również możliwość pełnej kontroli nad relacjami z kontrahentami, ponieważ na wszelkie uzgodnienia dotyczące płatności faktur nie ma wpływu firma faktoringowa. 

W AFIMO zawsze doradzamy Klientom, który wariant pozyskania środków jest najkorzystniejszy. Ze względu na to, że ryzyko braku zapłaty faktury nie zostaje przeniesione na faktora, koszt tego rodzaju usługi jest znacznie niższy niż w przypadku faktoringu pełnego. Jego niepełna odmiana wiąże się z koniecznością zwrotu otrzymanej sumy pieniędzy przez faktoranta w sytuacji, gdy kontrahent nie opłaci faktury w terminie. Właśnie z tego względu należy dobrze ocenić ryzyko zaistnienia takich sytuacji, ale również odpowiednio określić warunki usługi. W naszym biurze w Katowicach możesz wybrać faktoring niepełny idealnie dostosowany do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Nasi doradcy wyjaśnią Ci wszystkie charakterystyczne cechy tej formy finansowania, a także przedstawią alternatywne sposoby na zapewnienie dopływu gotówki niezbędnej do prowadzenia działalności Twojego przedsiębiorstwa.